Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Храм на честь ікони Матері Божої "Цілителька".

 

Вул. Сестер Сломницьких, 1. На території Центральної міської лікарні знаходиться храм на честь ікони Матері Божої "Цілителька".

Престольне свято: 1 жовтня.

Історія спорудження дерев'яного храму на території лікарні розпочалась у 2003 році зі створення проектної документації. Але тривалий час до спорудження храму не приступали у зв'язку з відсутністю необхідних коштів. Ситуація змінилась лише у 2009 році – 24 червня на місці будівництва нового храму було встановлено поклінний Хрест. Ще через декілька місяців – 14 листопада 2009 року – в Свято-Миколаївському соборі пройшла Божественна Літургія, по завершенні якої відбувся Хресний хід та освячення кімнати-часовні на території ЦМЛ, яку влаштували в цокольному приміщенні одного з корпусів ЦМЛ. Вже через півроку – 17 квітня 2010 року – відбулось закладення наріжного каменя на місці будівництва храму, а 3 жовтня 2010 року керуючий Житомирською єпархією Високопреосвященнійший Гурій, Архієпископ Житомирський та Новоград-Волинський, провів обряд освячення хрестів, що мають прикрашати купол нової церкви.

Відкриття новозбудованого храму на честь ікони Матері Божої "Цілителька" відбулось у середу 28 вересня 2011 року. На відкриття прибув єпископ Житомирський та Новоград-Волинський Преосвященніший Никодим, а також священики бердичівського благочинія на чолі з благочинним Бердичівської округи протоієреєм Віталієм. Серед присутніх були численні прихожани, медичний персонал Центральної міської лікарні і бердичівляни, що проходять тут лікування. Також на урочистостях були присутні міський голова Василь Мазур, головний лікар ЦМЛ Анатолій Терефєєв та підприємець, депутат Житомирської обласної ради Олександр Ревега. Невеликий храм не зміг вмістити усіх бажаючих, які прийшли на урочисту молебень, тому більшість прихожан слухали урочисту літургію на вулиці.

Після звершення акту освячення храму Преосвященніший Никодим виголосив промову, в якій закликав всіх віруючих до духовності у житті. Також він вручив нагороди тим, хто приймав відповідні рішення, виділяв кошти на зведення храму, будував храм на честь ікони Матері Божої "Цілителька". Церковну грамоту та орден Української Православної Церкви Святителя Миколая Чудотворця "За благодійність" отримав Олександр Ревега – саме він став головним меценатом та виділив необхідні кошти на будівництво. Також грамоти отримали Василь Мазур та Анатолій Терефєєв, які своїми рішеннями сприяли цьому будівництву. Не забули і про будівельників – грамоти отримали головний архітектор релігійної споруди та керівник будівельної організації, що зводила храм. Отримала грамоту також Алла Бойкова, дружина благочинного Бердичівської округи, – за велику роботу у розбудові релігійної громади.

Настоятелем освяченого храму став протоієрей Роман Бойков. Через декілька днів – 1 жовтня – священики і прихожани церкви вперше відзначили престольне свято храму ікони Матері Божої "Цілителька".

 

Джерела і література:

Пантюк О. В Бердичеві відкрито молитовну кімнату. // "Земля Бердичівська", №48 (15740) від 27.11.2009 р.

Кравченко В. Тепер у Бердичеві і православні матимуть храм чудотворної ікони Матері Божої. // "Земля Бердичівська", №17 (15761) від 23.04.2010 р.

Кучерявая В. Храм иконы Божией Матери "Целительница" при городской больнице Бердичева: исцеление тела и врачевание души. // "Земля Бердичівська", №41 (15838) від 07.11.2011 р.

 

 

 

Храм на честь ікони Матері Божої "Цілителька".

 

 

 

Внутрішнє убранство храму.

 

 

 

Внутрішнє убранство храму.

 

 

 

Встановлення поклінного Хреста на місці будівництва храму, 24 червня 2009 року.

 

 

 

Поклінний Хрест на місці будівництва храму, 24 червня 2009 року.

 

 

 

Освячення кімнати-часовні на території ЦМЛ, 14 листопада 2009 р.

 

 

 

Освячення кімнати-часовні на території ЦМЛ, 14 листопада 2009 р.

 

 

 

Закладення наріжного каменю на місці будівництва храму, 17 квітня 2010 р.

 

 

 

Закладення наріжного каменю на місці будівництва храму, 17 квітня 2010 р.

 

 

 

Закладення наріжного каменю на місці будівництва храму, 17 квітня 2010 р.

 

 

 

Освячення храму на честь ікони Матері Божої "Цілителька", 28 вересня 2011 р.

 

 

 

Освячення храму на честь ікони Матері Божої "Цілителька", 28 вересня 2011 р.

 

 

 

Єпископ Житомирський та Новоград-Волинський Преосвященніший Никодим

вручає Церковну грамоту та орден Української Православної Церкви

Святителя Миколая Чудотворця "За благодійність"

меценату будівництва Олександру Ревезі, 28 вересня 2011 р.

 

 

 

Відзначення престольного свята храму ікони Матері Божої "Цілителька",

1 жовтня 2011 р.

 

 

 

Відзначення престольного свята храму ікони Матері Божої "Цілителька",

1 жовтня 2011 р.

 

 

 

Храм на честь ікони Матері Божої "Цілителька", 28 вересня 2011 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?