Головна  |  До розділу

с. Кукільня.

Каплиця Димитрія Солунського.

 

Центральна частина села, каплиця Димитрія Солунського Української Православної Церкви (Московський патріархат).

Каплицю священомученика Димитрія Солунського в селі Кукільня відкрито 3 грудня 2011 року. Саме цього дня, в день Введення в храм Пресвятої Богородиці, Преосвященніший Никодим, єпископ Житомирський і Новоград-Волинський, здійснив чин освячення цієї каплиці. Після цього було звершено Хресний хід навколо каплиці та освячено Поклінний хрест, що розташований поблизу неї.

Слід зазначити, що до останнього часу власної церкви у селі Кукільня не було – ще у 1930-х роках під час чергової хвилі закриття релігійних споруд збудовану тут ще на початку XX століття дерев'яну Свято-Дмитрівську церкву зруйнували.

Каплицю священомученика Димитрія Солунського будували на протязі майже чотирьох років. Окрім самих жителів, на чиї кошти відбувалось будівництво, головними спонсорами зведення споруди та придбання церковного начиння стали уродженці села: кандидат сільськогосподарських наук, доцент Павло Ульянович Ковбасюк (нині проживає у Києві), заступник голови райдержадміністрації Ставищанського району Київської області Микола Іванович Пахалович, заступник голови Бердичівської райдержадміністрації Микола Петрович Климчук.

Необхідно згадати і жителя села Леоніда Миколайовича Панасюка, який власними руками проводив роботу: від копання фундаменту і закладення першого каменю до завершення всього будівництва. Під час освячення каплиці настоятель парафії Димитрія Солунського села Кукільня ієрей Іван Попадич вручив єпископу Никодиму список для оголошення прізвищ тих, чиїми турботами та піклуванням була побудована каплиця.

 

Джерела і література:

Гончарук Т. В селі Кукільня освятили каплицю. // "Земля Бердичівська", №50 (15847) від 09.12.2011 р.

 

 

 

 

Каплиця Димитрія Солунського, 2011 р.

 

 

 

Освячення каплиці священомученика Димитрія Солунського,

3 грудня 2011 р.

 

 

 

Освячення каплиці священомученика Димитрія Солунського,

3 грудня 2011 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?