Мій Бердичів
Історія - Сьогодення - Люди
30 квітня 2017 р. Край в історичних нарисах
Пошук
Toggle
Loading
Випадкове фото з галереї
Toggle

Наші відвідувачі:
Toggle

Free counters!


Система Orphus


Ви знайшли орфографічну помилку? Ми готові її виправити! Для цього виділіть слово з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це адміністрацію сайту.
Перекласти на іншу мову?

 


Основна мова веб-сайту – українська. Мовний переклад виконується за допомогою технології Google Translator, що в окремих випадках призводить до неточного перекладу слів та понять.
Карта Бердичева
Історія Бердичева досить глибоко розвідана, описана. Вийшло багато наукових видань, окремих праць та досліджень. Згадати хоча б науково-краєзнавчі збірники, що містять матеріали наукових конференцій, які проходили в Бердичеві у 1999, 2001, 2005 та 2007 роках. А скільки їх ще буде попереду?

Тому у цьому розділі ви не знайдете загальновідомих матеріалів: лише добірка окремих досліджень та маловідомих фактів. Приємного ознайомлення!


Статті
Історія

Бердичів в Інтернеті:
сторінки розвитку інформаційних технологій

На сьогодні Бердичівщина, і Бердичів зокрема, досить широко представлені у всесвітній мережі Інтернет. Це інформаційні портали, вебсайти рекламного, виробничого спрямування, також індивідуальні сторінки та веб-сайти, що розкривають історичне минуле та сьогодення нашого міста. З огляду на те, що послуги з доступу до мережі Інтернет місцеві підприємства почали надавати лише з 1999 року, темпи розвитку інформаційних технологій вражають. Всього менш ніж за вісім років у місті почало діяти більше півсотні (не рахуючи дзеркал) різноманітних за змістом та напрямами веб-ресурсів. Повний перелік та короткий опис надано у окремому розділі Бердичів в Інтернеті. Слід зазначити, що цей перелік постійно змінюється та доповнюється, оскільки всесвітня мережа живе досить активним життям і продовжує динамічно розвиватись. Наприклад, у 2004 році розпочинає свою роботу перший вебресурс, що позиціонує себе як Бердичівський портал http://berdichev.net/ (новини, аналітика, історія, фото- та медіаматеріали про Бердичів та інше). Але досить скоро він припиняє своє існування, оскільки так і не отримав відповідного наповнення. Аналогічна доля спіткала і інші ресурси.

В зв'язку з розвитком інформаційних технологій та необхідністю їх широкого впровадження у різні сфери життя міста у 2004 році перед розробниками-ентузіастами, владою та підприємцями постає питання про необхідність організації конференції, метою якої було б розроблення передпроектних пропозицій та обрання робочої групи по створенню комплексної програми "Електронний Бердичів". Тема конференції: обговорення шляхів розвитку інформаційних технологій в бізнесі, освіті, медицині, муніципальному господарстві Бердичева (створення та підтримка баз даних, встановлення каналів зв’язку, взаємодія та доступ до баз даних, розширення електронного документообігу). Програма конференції з'являється на сторінках газет [1] та публікується у мережі Інтернет [2, 3] (див. додаток 1), де відбувається її жваве обговорення. Проведення конференції намічається на червень місяць. Але з-за відсутності підтримки з боку влади конференція так і не відбулась.

Ознайомитися з усіма вебресурсами Бердичева, з їх локальними копіями (за різні роки), що працюють без необхідності доступу до мережі Інтернет, можна у збірці компакт-дисків "Антологія Бердичева" [4], що побачила світ на початку 2007 року. Але найкраще про зародження та розвиток вебресурсів Бердичівщини розкажуть описи окремих з них.


Вебсайт Інтернет-сервіс провайдера "Вебсервіс". ТОВ “Вебсервіс” – провайдер, який в числі перших з'явився на ринку Інтернет-послуг Бердичева. Тривалий час надавав доступ до мережі через dial-up з'єднання (модемний пул –063).


Створивши у 2000 році власний вебсайт http://www.ws.net.ua, перед працівниками постало питання про його наповненість. Оскільки на той час уже був створений перший варіант комп’ютерного диску "Бердичів", автором якого є Василь Котов і який пізніше став основою антології [4], працівники "Вебсервісу" адаптували його та розмістили на власному ресурсі. Майже вісім років цей вебсайт був найповнішим серед інших аналогічних ресурсів зібранням історичних документів та статей, що розповідають про Бердичів та його минуле, численних фотографій та листівок з видами старого Бердичева. Нажаль, він припинив своє існування у 2009 році.


Офіційна сторінка міста Бердичева. У вересні 2002 року у всесвітній мережі з'явилась офіційна сторінка міста Бердичева http://www.berdychiv.osp.com.ua/, створена на замовлення міської влади. Відповідаючи своєму статусу, ресурс докладно розповідає про місто, його історію та сьогодення, розвиток підприємництва, бізнесу та багато іншого. Постійно діє стрічка новин, де описується життя міста та події, що заслуговують уваги бердичівлян та гостей міста.

Ресурс з року у рік постійно розвивається: з'явилась фотогалерея, розділи про гуманітарну сферу, сервіс та відпочинок. Також розпочав свою роботу форум міста, чат та гостьова книга.

На сьогодні Офіційна сторінка міста Бердичева є єдиним ресурсом, фінансування розвитку якого відбувається за рахунок коштів громади міста.


Вебсайт Центру електрозв'язку №3 (тепер ЦТП №1) Житомирської філії ВАТ "Укртелеком". Створений на початку 2003 року на основі єдиного корпоративного стандарту ВАТ "Укртелеком". Але вебсайт не обмежився рамками стандарту і відразу розмістив значну кількість матеріалів, що розповідають як про Бердичів та його історію, так і про бердичівлян. Зокрема, на ньому з самого початку існування ресурсу з'явилась авторська сторінка бердичівського фотожурналіста (газета "Земля Бердичівська") та письменника Віктора Коржука (http://brd.zt.ukrtelecom.ua/ua/about/partners/korzhuk/). Крім біографії журналіста та його фотографій на вебсторінці розміщується повний текст художньої книги "Рассказы по-бердичевски - 2". Цікаво, що тексти оповідань з'явились раніше, ніж були надруковані у паперовому вигляді, і мають відповідно авторський – не змінений літературним редагуванням – варіант.

Також на окремій сторінці подаються відомості про бердичівське відділення акціонерного банку "АВАЛЬ": перелік послуг, адреса розташування відділень, фотографії керівництва та колективу.

Але найбільше місце на ресурсі займає розділ Історична довідка. Тут на 27 вебсторінках з численними ілюстраціями розповідається про історію електрозв'язку Бердичівщини та основні етапи розвитку підприємства від зародження до сьогодення. Вебсайт у 2008 році припинив своє існування.


Форум міста Бердичева. Кінець 2003 року ознаменувався появою нового форуму для бердичівлян http://rio.borda.ru/, яким досить скоро стає наймасовішим місцем спілкування не тільки жителів міста, а і тих, хто багато років тому покинули Бердичів.


Цікавою є історія появи цього форуму: одним з перших у місті з'являється вебсайт рекламної агенції та однойменної газети "РІО-Бердичів" http://www.rio-berdichev.ukrbiz.net/ (вже не функціонує), який на замовлення агенції створюється бердичівлянином Мирославом Кайданником, власником інтернет-клубу "Павутина" та розробником вебсайтів, у тому числі власного http://www.pautina.ukrbiz.net/. Одночасно з цим постає питання про створення міського форуму, який був би простим у користуванні та юридично незалежним. Після вивчення ринку послуг зі створення форумів, Мирослав Кайданник зупиняється на домені http://www.fastbb.ru/, що задовольнив усім вимогам. На стартовій сторінці форуму з'являється повідомлення про те, що "данный форум не зависит ни от одной политической партии, общественной, коммерческой или государственной организации, и не преследует никаких политических, коммерческих целей. Форум не модерируется, однако сдерживайте свои эмоции в общении друг с другом. Администрация форума не имеет отношения ни к одному пользователю форума, не отстаивает его интересы прямо либо косвенно. не несет ответственности за содержимое форума, либо вред, причиненный прямо либо косвенно, содержимым форума. С уважением, GreyWolf greywolf@mail.ru". Вказані цілі форуму стали запорукою його успіху і виконуються по сьогодні.


Анатолій Горобчук


Література:

[1] Електронне врядування. // "РИО-Бердичев", №50 від 02.07.2004 р.

[2] http://brd.zt.ukrtelecom.ua/ua/news/?ymd=20040601.

[3] http://rio.fastbb.ru/?1-5-0-00000011-000-30-0.

[4] Антологія Бердичева // В.Котов, А.Горобчук. – Бердичів: «Сіті Фото», 2007. – 6 дисків.


Додаток 1


Науково-практична конференція
“Електронний Бердичів”


Місце проведення: актовий зал міськвиконкому, фойє – виставка інформаційних технологій.

Дата проведення: червень 2004 року.

Тема конференції: обговорення шляхів розвитку інформаційних технологій в бізнесі, освіті, медицині, муніципальному господарстві Бердичева (створення та підтримка баз даних, встановлення каналів зв’язку, взаємодія та доступ до баз даних, розширення електронного документообігу).

Мета конференції: розробити передпроектні пропозиції та обрати робочу групу по створенню комплексної програми “Електронний Бердичів”.

Сценарій (орієнтовно):

09:00-10:00 – реєстрація учасників (перегляд виставки фойє).

10:00-11:30 – пленарне засідання (доповіді, відповіді на запитання).

11:30-12:00 – перерва, огляд виставки.

12:00-14:00 – пленарне засідання (обговорення доповідей, проекту програми, складу робочої групи).


Учасники конференції:

1. Викладачі інформатики всіх учбових закладів міста (загальноосвітні школи, ПТУ, коледж, УПК, ЦНТТМ та ін.) – 30 чол. (1-2 доповіді).

2. Керівники комп’ютерних підрозділів, установ та організацій державних та комунальних (виплати, ЦЗ, Пенсійний фонд, Податкова інспекція, водоканал, РЕМ, санстанція, пожежники, медицина, статистика, міліція і т.д.) – 20 чол. (2-3 доповіді).

3. Комп’ютерні спеціалісти банківських установ – 15 чол. (1 доповідь).

4. Спеціалісти-комп’ютерники приватних підприємств та організацій – 50 чол. (2-3 доповіді).

5. Власники та спеціалісти спеціалізованих комп’ютерних фірм, інтернет-клубів, клубів комп’ютерних ігор, Укртелеком, Укрпошта – 15 чол. (1-2 доповіді).

6. Представники фірм-продавців комп’ютерної техніки та програмного забезпечення – 10 чол. (1-2 доповіді).

Представники інформаційно-аналітичного відділу, інших відділів виконкому, керівники комунальних підприємств.


Оргкомітет з проведення конференції:

1. Давиденко О.А. – начальник інформаційно-аналітичного відділу міськвиконкому.

2. Доманський О.В. – депутат міської Ради.

3. Ревуцький М.Г. – начальник ДНП "Водоканал".

4. Галецький Г.Б. – керуючий бердичівською філією АППБ “Аваль”.

5. Пузік О.М. – директор ПП “Сервіс ПК2000”.

6. Околіта О.Г. – комп’ютерний магазин.

7. Горобчук А.П. – заступник начальника ЦЕЗ №3 ЖФ ВАТ ”Укртелеком”.