Мій Бердичів
Історія - Сьогодення - Люди
30 квітня 2017 р. Край в історичних нарисах
Пошук
Toggle
Loading
Випадкове фото з галереї
Toggle

Наші відвідувачі:
Toggle

Free counters!


Система Orphus


Ви знайшли орфографічну помилку? Ми готові її виправити! Для цього виділіть слово з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це адміністрацію сайту.
Перекласти на іншу мову?

 


Основна мова веб-сайту – українська. Мовний переклад виконується за допомогою технології Google Translator, що в окремих випадках призводить до неточного перекладу слів та понять.
Карта Бердичева
Історія Бердичева досить глибоко розвідана, описана. Вийшло багато наукових видань, окремих праць та досліджень. Згадати хоча б науково-краєзнавчі збірники, що містять матеріали наукових конференцій, які проходили в Бердичеві у 1999, 2001, 2005 та 2007 роках. А скільки їх ще буде попереду?

Тому у цьому розділі ви не знайдете загальновідомих матеріалів: лише добірка окремих досліджень та маловідомих фактів. Приємного ознайомлення!


Статті
Історія


Історія Народного аматорського хору
ветеранів війни та праці.


Народний аматорський хор ветеранів війни та праці, 1984 р.

Хор ветеранів війни та праці,
1984 р.

Хор ветеранів війни та праці міського Будинку культури (нині міський Палац культури ім. О. Шабельника) був створений восени 1983 року. Ініціаторами створення хору стали члени міської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни Степан Лівінський, Іван Павленко, Віктор Удовидченко та Любов Конончук. Вони звернулись до голови виконавчого комітету Бердичівської міської Ради народних депутатів Костянтина Степури, який підтримав ініціативу та надав організаційну допомогу. Очолив хор випускник диригентсько-хорового факультету Київського інституту культури, директор міського Будинку культури Микола Григорович Дідус. На початку до складу колективу увійшло 20 чоловік – убілених сивиною ветеранів війни та праці, які пройшли нелегкий життєвий шлях. То були люди, закохані в пісню і готові нести її на вічній хвилі пам’яті в народ.

13 листопада 1983 року у місті відбувся перший концерт бердичівського хору ветеранів війни та праці. Цей день став офіційним днем народження хору.

Спочатку у репертуарі хору було 13 творів – це твори військово-патріотичного характеру, пісні народів світу. Колектив ставив своєю метою донести художніми засобами до слухачів, особливо молодого покоління – все те, що пережили і перенесли самі у важкі воєнні роки і нелегкі повоєнні. Вже через рік від заснування була обрана рада хору в складі 7 чоловік. Першим головою ради обрали Віктора Івановича Удовидченка, заступником – Любов Макарівну Конончук, секретарем ради хору – Ванду Тимофіївну Виноградову, ведучою концертів (конферансьє) – Зінаїду Яківну Лукашову. Кількість учасників хору зростає – до листопада 1984 року колектив хору вже мав у своєму складі 42 особи, з яких чоловіків – 20, жінок – 22; ветеранів Великої Вітчизняної війни – 20 чоловік, ветеранів праці – 22 чоловіки.

Виступ хору ветеранів в республіканському телевізійному конкурсі "Сонячні кларнети", 1984 р.

Конкурс "Сонячні кларнети",
1984 р.

В листопаді 1984 року хоровий колектив представляв Житомирщину в республіканському телевізійному конкурсі "Сонячні кларнети". Це була для хору визначна подія: колектив зріс і кількісно, і якісно. Кожен учасник хору був нагороджений медаллю Лауреата Всесоюзного огляду самодіяльної художньої творчості, присвяченого 40-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, а також 10-денною поїздкою до міста-героя Волгограда. Знайомство з містом, його героїчним минулим почалось з поїздки по Волзі на борту теплохода "Москва". Мимоволі з душі просилась пісня про Волгу, про наш народ, про героїзм людей у роки війни. Сам по собі розпочався імпровізований концерт.

26 січня 1986 року в Бердичеві в міському Будинку культури проходить міський огляд творчих досягнень художньої самодіяльності. Під дружні овації членам хору ветеранів були вручені нагороди оргкомітету Всесоюзного огляду самодіяльної художньої творчості, присвяченого 40-річчю Великої Перемоги. Хор ветеранів війни і праці міського Будинку культури був удостоєний диплома Радянського комітету ветеранів війни. Кожен його учасник одержав медаль і посвідчення лауреата.

З травня 1986 року по листопад 1987 року керівником хору була Тамара Іванівна Муляр. Це була віддана своїй справі людина, яка працювала з колективом на громадських засадах. За недовгий час її роботи репертуар хору збагатився на 14 творів. Було дано багато концертів, організовано чимало зустрічей.

Та найбільшого розквіту і творчого злету досяг колектив в наступні роки, коли його керівником став Юрій Петрович В'ялов – викладач Бердичівського педагогічного училища (нині коледж). Водночас із ним в хор прийшов концертмейстер Анатолій Остапюк. Юрій В'ялов – людина творча, закохана в музику, в пісню, а особливо – в українську (хоч і є уродженцем Алтайського краю сучасної Російської Федерації). Досвідченому хормейстеру, за віком значно молодшому від хористів, необхідно було якнайшвидше встановити тісний творчий контакт з колективом. Необхідно було прослухати всіх, почути не лише саме звучання голосу вокаліста, але й необхідно, щоб він мав голову, вуха, серце, музикальність. Дещо складніше із зовнішнім артистизмом. Необхідно знайти методи, як творчо зацікавити співаків, адже дуже важливо озвучити людський організм, знайти потрібні тембри, створити цікаву звукову палітру. А головне, щоб хористи хотіли разом з диригентом це робити. Хор повинен звучати як злагоджений оркестр.

І це вдалося – репертуар хору збагатився творами українських класиків Лисенка, Леонтовича, Їжака, народними піснями. Учасники хору набули високої творчої майстерності, хор співає в чотири голоси (а окремі твори – на 5 голосів), більшість творів виконується акапельно (без музичного супроводу).

Хор виступає в колгоспах, радгоспах, на підприємствах, установах, Палаці культури і техніки ВО "Прогрес" (нині міський Палац культури), в госпіталі інвалідів Великої Вітчизняної війни, будинку-інтернаті, санаторіях міста Хмільник, а також в селі Сальниця Хмільникського району Вінницької області, при відкритті військового музею та встановленні бюсту Герою Радянського Союзу – Столярчуку Фролу Остаповичу. Була зустріч обмінного характеру з хором ветеранів війни та праці Житомирського Будинку офіцерів.

За перше десятиліття роботи хору було проведено приблизно 200 концертів. Протягом цього періоду хор одержав 20 почесних грамот і два дипломи. 29 квітня 1991 року представниками Житомирського обласного управління культури та обласної філармонії відбулося прослуховування хору ветеранів з метою присвоєння йому звання Народного. І цього року колективу, до складу якого на цей час вже входить 49 чоловік, було присвоєно це почесне звання. Але з огляду на вік хористів, серед його учасників хору в цей час залишилось небагато з тих, що відвідують його з перших днів існування. Це визволителі нашого міста Віктор Іванович Удовиченко, Іван Васильович Павленко, Степан Йосипович Лівінський, солістка Ганна Антонівна Комоцька, староста хору Ольга Омелянівна Яцюк, постійна ведуча програми Зінаїда Яківна Лукашова, члени хору Антоніна Давидівна Сабаніна, Любов Олександрівна Кривенко, Віра Олексіївна Кошеварова, Ганна Василівна Ігнатенко, Клавдія Василівна Завадська. Також активними учасниками хору є солістка Ніна Іванівна Буржуловська, Олексій Іванович Мазнійчук, Всеволод Францович Башинський, подружжя Максимових, Камелія Леонтіївна Озірська, Марія Петрівна Кабакова, Віра Михайлівна Лафаренко, подружжя Петро Павлович та Раїса Петрівна Темчук, подружжя Надія Андріївна та Володимир Олексійович Кузнець, Галина Володимирівна Карбовська, Олександра Олексіївна Орлова та інші.

У жовтні 1993 року відзначалася знаменна подія нашої країни – 50-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників. До цього свята колектив хору підготував ювілейний вечір, присвячений також 10-ій річниці створення народного самодіяльного хору ветеранів, війни і праці. Концерт відбувся 14 жовтня в міському Будинку культури.

В наступні роки хор ветеранів продовжив свою плідну працю. Хор веде велику концертну діяльність, на його рахунку сотні виступів у різних навчальних закладах, військових частинах, трудових колективах міста та району. Він – переможець Республіканських, обласних фестивалів, оглядів-конкурсів. Народний аматорський хор ветеранів війни та праці неодноразово нагороджувався дипломами, грамотами та цінними подарунками:

- Диплом Міністерства культури СРСР за активну участь у вихованні трудящих, в період проведення Другого Всесоюзного фестивалю Народної творчості;

- Диплом журналу Міністерства культури СРСР "Клуб і художня самодіяльність", 1988 р.;

- Переможець Республіканського телевізійного музичного турніру "Сонячні кларнети" 1992 р.;

- Почесна грамота Бердичівської міської Ради народних депутатів, 1997 р.;

- Почесна грамота управління культури облдержадміністрації 1997 р.;

- Диплом Ради обласної організації ветеранів за Перше місце у огляді хорів ветеранів, 2002 р.;

- Почесна грамота Міністерства культури і мистецтв України за сумлінну працю та високий професіоналізм, 2002 р.;

- Диплом Житомирського обласного управління культури за Перше місце в Обласному конкурсі у рамках свята "Зорі Полісся", 2002 р.;

- Перше місце в обласному фестивалі хорів ветеранів війни, 2003 р.

20 листопада 2003 року з нагоди 20-ї річниці створення колективу відбувся творчий вечір Народного аматорського хору ветеранів війни та праці.

У грудні 2003 року колектив прекрасно виступив на обласній сцені, у рамках Всеукраїнського фестивалю Народної творчості, а 14 січня 2004 року – на заключному концерті, що відбувся на сцені Обласного музично-драматичного театру. У репертуарі хору твори українських композиторів-класиків М. Лисенка, С. Людкевича, Вербицького, Бортнянського, М. Леонтовича, композиторів сучасності О. Білаша, О. Коляди, твори на вірші Т. Шевченка.

В колективі діють також малі форми виконання творів – солісти, дуети, тріо, квартети, жіноча та чоловіча вокальні групи. Так, з учасників хору був утворений новий колектив під назвою "Ладомир", який діє при районному Будинку культури під керівництвом Валентина Семенюкова. За рік існування колектив "Ладомир" здобув звання "Народний". Згодом на базі "Ладомиру" Валентин Семенюков створив чудовий чоловічий квартет, в репертуарі якого народні пісні та пісні народів світу.

Виступають члени аматорського ансамблю народної пісні "Бердичі".
Фото Василя Мельника, 21 квітня 2011 р.

Ансамбль народної пісні "Бердичі",
21 квітня 2011 р.

У 2005 році на базі хору ветеранів був створений ансамбль пісні "Бердичі", який прийняв участь у фестивалі народного мистецтва "Лесині джерела" (м. Новоград-Волинський). У 2007 році на 1-му обласному фестивалі ім. А. Пашкевича ансамбль "Бердичі" отримав 1 місце в номінації "вокальні гурти".

У 2006 році Народний аматорський хор ветеранів продовжує своє концертну діяльність. Всього в цей час хор проводить в рік майже 50 благодійних концертів. В жовтні цього ж року колектив підтвердив звання "Народний аматорський".

У 2007 році колектив бере участь у ювілейному концерті хору ветеранів м. Житомира та здійснив більше 10 благодійних концертів в обласному Госпіталі війни та праці, Будинку-інтернаті для одиноких та пристарілих, на площі біля меморіалу "Вічний вогонь" до Дня Перемоги та Дня визволення Бердичева.

У 2008 році хор ветеранів відзначив своє 25-річчя. Керівник хору ветеранів Юрій В'ялов вирішив відзначити його фестивалем. За ініціативи Юрія Вялова та за сприяння обласної та міської влади у Бердичеві відбувся І-й обласний фестиваль творчості ветеранських колективів. Житомир, Овруч, Черняхів, Малин, Коростень, Червоноармійськ та інші міста Поліського краю – 10 хорів приїхали до міста, щоб вшанувати колег із Бердичева та виконати свої найкращі композиції. Численні вітання лунали того дня на адресу мудрих, збагачених життєвим досвідом, закоханих у пісню.

Усіх хористів згуртовує староста хору Ольга Омелянівна Яцюк (з жовтня 2013 року вона передала свої обов’язки новій старості Олені Мазур). Окрасою хору є всі його учасники, але варто відзначити гарних і невтомних солістів Тетяну Щенявську, Кіру Дороніну, Зінаїду та Юрія Чебаненків, Раїсу Повніч, Миростава Ясельського, Софію Ружицьку. З хором працює також молодий талановитий концертмейстер Тарас Дем'янчук. До хору приходять нові виконавці і залишаються тут назавжди. На жаль, вже пішли у вічність І. Павленко, В. Удовидченко, С. Лівінський, А. Праскова, О. Мазнійчук, В. Башинський та ще багатьох тих, хто був у витоків хору.

Хор ветеранів має особливий статус, він такий єдиний у місті хоровий колектив. Ветерани не старіють душею, завжди підтягнуті, слідкують за своєю зовнішністю, вони – цікаві люди по життю. Коли їдуть на репетиції і концерти, залишають усі негаразди за межами сцени. І взагалі їх живий чудовий спів приносить радість людям, гарний настрій. І самі співаки отримують позитивні емоції, в результаті – і здоров'я, оскільки вікова категорія учасників – від 60-и до 93-х років.

Виступ хору ветеранів на третьому обласному фестивалі ветеранських хорів, 12 листопада 2013 р.

Виступ хору ветеранів на третьому
обласному фестивалі ветеранських хорів.
12 листопада 2013 р.

12 листопада 2013 року понад 25 колективів з усієї Житомирщини приїхали в Бердичів на третій обласний фестиваль ветеранських хорів, організаторами якого виступили обласне управління культури, Житомирський обласний центр народної творчості та Бердичівський міський Палац культури імені О. Шабельника. Метою фестивалю, який вже втретє проходить на Житомирщині, є посилення впливу народної пісні та творчості на духовне збагачення мешканців області.

Розпочався фестиваль з вшанування народного хору ветеранів Бердичівського міського Палацу культури ім. О. Шабельника з нагоди 30-річчя від дня його створення. Програму фестивалю відкривав саме колектив-ювіляр.

Журі було важко визначитись з переможцем, адже у кожен твір учасники вкладали душу, зворушливо виводячи кожну ноту. Мабуть їм хотілось відзначити кожного, але у фестивалю свої правила і переможець може бути лише один. Перемогу у третьому обласному фестивалі ветеранських хорів здобули учасники з міста Коростишів.

Ось так відзначив хор ветеранів своє 30-річчя. Нині Народний аматорський хор ветеранів продовжує свою творчу діяльність.


Від самого народження хору ветеранів за ініціативи та особистої участі учасниці хору Ванди Тимофіївни Виноградової був зібраний матеріал та створений фотоальбом, у якому розмістили фото- та газетні матеріали, що розповідають про історію хору, його будні та свята. Цей фотоальбом охоплює період з 1984 по 1990 рік. За заповітом ініціатора його створення нині альбом зберігається в Музеї історії міста Бердичева. Нижче представлено сторінки цього альбому – справжньої пам’ятки історії, документа своєї епохи.


Джерела і література:

Лукашова З. Хору ветеранів 10 років. // "Земля Бердичівська", №82 (14378) від 12.10.1994 р.

Яцюк О. Хіба ми старі? Аж ніяк… // "Земля Бердичівська", №2 (14817) від 06.01.1999 р.

Лукуц Ю.М. Бердичівський міський Палац культури – центр змістовного дозвілля // Бердичівська земля у плині часу. Науковий збірник "Велика Волинь". Праці Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині. Вип. 37. Голов. ред. М.Ю. Костриця. – У 2-х т.т. Т. 2 – Житомир: М. Косенко, 2007. – с. 183-195.

Протасевич О. Хору ветеранів – 28! // "Бердичів", №45 (924) від 10.11.2011 р.

Протасевич О. Хору ветеранів Бердичева – 30 років! // "Земля Бердичівська", №45 (15947) від 08.11.2013 р.

Дроботюк Т. Не старіють душею ветерани. // "Бердичів", №48 (1031) від 28.11.2013 р.

Альбом хора ветеранов Бердичевского ГДК 1983-1990 гг.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.

Титульна сторінка альбому.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.


Альбом хору ветеранів Бердичівського МБК, 1983-1990 рр.
Окремі фотографії з альбому хору ветеранів.


Хор ветеранів війни та праці Бердичівського МБК.

Хор ветеранів війни та праці Бердичівського МБК.


Хор ветеранів війни та праці Бердичівського МБК.

Хор ветеранів війни та праці Бердичівського МБК.


Хор ветеранів на сцені міського Будинку культури. Фото Віктора Коржука.

Хор ветеранів на сцені міського Будинку культури.
Фото Віктора Коржука.


Хор ветеранів війни та праці, 1984 р.

Хор ветеранів війни та праці, 1984 р.


Хор ветеранів Бердичівського МБК на республіканському телевізійному конкурсі "Сонячні кларнети", 1984 р.

Хор ветеранів Бердичівського МБК виступає на республіканському
телевізійному конкурсі "Сонячні кларнети", 1984 р.


Черговий виступ хору ветеранів перед працівниками сільського господарства.

Черговий виступ хору ветеранів перед
працівниками сільського господарства.


Черговий виступ хору ветеранів перед працівниками сільського господарства.

Черговий виступ хору ветеранів перед
працівниками сільського господарства.


Ведуча концертів хору Зінаїда Яківна Лукашова.

Ведуча концертів хору Зінаїда Яківна Лукашова.


Виступ хору ветеранів з концертом, присвяченим 70-й річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції. Бердичівський МБК, 1987 рік.

Виступ хору ветеранів з концертом, присвяченим
70-й річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції.
Бердичівський МБК, 1987 рік.


Жовтнева площа (нині площа Центральна). На концерті, присвяченому святу вулиці Карла Лібкнехта. Керівник Муляр Т.І., 1986 р.

Жовтнева площа (нині площа Центральна).
На концерті, присвяченому святу вулиці Карла Лібкнехта.
Керівник Муляр Т.І., 1986 р.


Червона гора, Будинок Офіцерів. Концерт для військовослужбовців військової частини, 1986 р.

Червона гора, Будинок Офіцерів.
Концерт для військовослужбовців військової частини, 1986 р.


Ветерани хору Галина Казимирівна Новицька і Антоніна Давидівна Сабаніна.

Ветерани хору Галина Казимирівна Новицька і Антоніна Давидівна Сабаніна.


Ветерани хору Зінаїда Яківна Лукашова і Камілія Леонідівна Озирська.

Ветерани хору Зінаїда Яківна Лукашова і Камілія Леонідівна Озирська.


Соліст хору Микола Федорович Гур'єв.

Соліст хору Микола Федорович Гур'єв.


Хористки (зліва на право): Тетяна Йосипівна Голумбівська, Ганна Іванівна Кушнірук, Раїса Петрівна Кравченко.

Хористки (зліва на право): Тетяна Йосипівна Голумбівська,
Ганна Іванівна Кушнірук, Раїса Петрівна Кравченко.


Хористка Раїса Микитівна Остапенко.

Хористка Раїса Микитівна Остапенко.


Ветерани хору Любов Олександрівна Кривенко і Ніна Іванівна Буржеловська.

Ветерани хору Любов Олександрівна Кривенко і Ніна Іванівна Буржеловська.


Ветерани хору Ганна Антонівна Камоцька і Софія Хунівна Таєрман.

Ветерани хору Ганна Антонівна Камоцька і Софія Хунівна Таєрман.


Ветеран хору Виноградова Ванда Тимофіївна.

Ветеран хору Виноградова Ванда Тимофіївна.


Черговий виступ перед військовослужбовцями в честь ювілею військової частини. Червона гора, Будинок офіцерів, 1987 р.

Черговий виступ перед військовослужбовцями
в честь ювілею військової частини.
Червона гора, Будинок офіцерів, 1987 р.


Керівник хору В'ялов Юрій Петрович.

Керівник хору В'ялов Юрій Петрович.


Ветерани хору Галина Володимирівна Карбовська, Ольга Омелянівна Яцюк, Надія Олександрівна Гончарук.

Ветерани хору Галина Володимирівна Карбовська, Ольга Омелянівна Яцюк,
Надія Олександрівна Гончарук.


Перед виступом в селах Скаківка і Никонівка. 8 травня 1988 р.

Перед виступом в селах Скаківка і Никонівка.
8 травня 1988 р.


Виступ соліста Мазнійчук А.І. у супроводі хору.

Виступ соліста Мазнійчук А.І. у супроводі хору.


Перед виступом (зліва на право): Удовидченко В.І., Павленко І.В., Лівінський С.Й., Лукашова З.Я.

Перед виступом (зліва на право): Удовидченко В.І., Павленко І.В.,
Лівінський С.Й., Лукашова З.Я.


Міський Будинок культури. Група ветеранів хору після виступу, 1990 р.

Міський Будинок культури. Група ветеранів хору після виступу, 1990 р.


Виступ хору поряд з пам'ятником Тарасу Шевченко.

Виступ хору поряд з пам'ятником Тарасу Шевченко.Село Осикове, біля пам'ятного знаку на честь Першого танкового корпусу. Зліва на право: Повніч Р.П., Виноградова В.Т., Лукашова З.Я., Куряков Г.Ф., Озирська К.Л.

Біля пам'ятного знаку на честь Першого танкового корпусу.
Зліва на право: Повніч Р.П., Виноградова В.Т., Лукашова З.Я.,
Куряков Г.Ф., Озирська К.Л.
с. Осикове, 1989 р.


Колектив хору серед групи солдат і офіцерів військової частини після виступу зі святковим концертом. Військове містечко по вулиці Короленко, 1989 р.

Колектив хору серед групи солдат і
офіцерів військової частини після виступу зі святковим концертом.
Військове містечко по вулиці Короленко, 1989 р.


Зведений хор Житомирського Будинку офіцерів і бердичівського Будинку культури. Бердичів, 1989 р.

Виступає зведений хор Житомирського Будинку офіцерів
і бердичівського міського Будинку культури.
Бердичів, 1989 р.


Зведений хор Житомирського Будинку офіцерів і бердичівського Будинку культури. Бердичів, 1989 р.

Зведений хор Житомирського Будинку офіцерів і бердичівського Будинку культури.
Бердичів, 1989 р.


Візит у відповідь зведеного хору Житомирського Будинку офіцерів і бердичівського Будинку культури. Житомир, 1990 р.

Візит у відповідь зведеного хору Житомирського Будинку офіцерів
і бердичівського Будинку культури. Житомир, 1990 р.


Візит у відповідь зведеного хору Житомирського Будинку офіцерів і бердичівського Будинку культури. Житомир, 1990 р.

Візит у відповідь зведеного хору Житомирського Будинку офіцерів
і бердичівського Будинку культури. Житомир, 1990 р.


Група ветеранів війни - учасників хору Бердичівського міського Будинку культури і Житомирського Будинку офіцерів.

Група ветеранів війни - учасників хору Бердичівського
міського Будинку культури і Житомирського Будинку офіцерів.


Виступ хору на фестивалі хорових колективів області. Житомир, 1990 р.

Виступ хору на фестивалі хорових колективів області.
Житомир, 1990 р.


Виступ хору на фестивалі хорових колективів області. Житомир, 1990 р.

Виступ хору на фестивалі хорових колективів області.
Житомир, 1990 р.


виступ хору в Житомирі, 1990 р.

виступ хору в Житомирі, 1990 р.


Група ветеранів хору Бердичівського міського Будинку культури в гостях у колективу хору Житомирського Будинку офіцерів. Житомир, 1990 р.

Група ветеранів хору Бердичівського міського Будинку культури
в гостях у колективу хору Житомирського Будинку офіцерів.
Житомир, 1990 р.


Соліст Мазнійчук А.І. виступає у супроводі хору. Житомир, 1990 р.

Соліст Мазнійчук А.І. виступає у супроводі хору.
Житомир, 1990 р.


Під час прослуховування на фестивалі хорових колективів області. Житомир, 1990 р.

Під час прослуховування на фестивалі хорових колективів області.
Житомир, 1990 р.Виступ хору ветеранів на сцені міського Палацу культури, 2008 р.

Виступ хору ветеранів на сцені міського Палацу культури, 2008 р.


Виступ хору ветеранів в Музеї історії міста Бердичева з нагоди відзначення Дня партизанської слави, 22 вересня 2011 р.

Виступ хору ветеранів в Музеї історії міста Бердичева
з нагоди відзначення Дня партизанської слави, 22 вересня 2011 р.


Виступ хору ветеранів на Соборній площі біля Вічного вогню.

Виступ хору ветеранів на Соборній площі біля Вічного вогню.


Виступ хору ветеранів на сцені міського Палацу культури.

Виступ хору ветеранів на сцені міського Палацу культури.


Виступають члени аматорського ансамблю народної пісні "Бердичі". Фото Василя Мельника, 21 квітня 2011 р.

Виступають члени аматорського ансамблю народної пісні "Бердичі".
Фото Василя Мельника, 21 квітня 2011 р.


Виступ хору ветеранів на третьому обласному фестивалі ветеранських хорів, 12 листопада 2013 р.

Виступ хору ветеранів на третьому обласному фестивалі ветеранських хорів.
12 листопада 2013 р.