Мій Бердичів
Історія - Сьогодення - Люди
23 травня 2017 р. ▪ Історія підприємств, установ
Пошук
Toggle
Loading
Випадкове фото з галереї
Toggle

Наші відвідувачі:
Toggle

Free counters!


Система Orphus


Ви знайшли орфографічну помилку? Ми готові її виправити! Для цього виділіть слово з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це адміністрацію сайту.
Перекласти на іншу мову?

 


Основна мова веб-сайту – українська. Мовний переклад виконується за допомогою технології Google Translator, що в окремих випадках призводить до неточного перекладу слів та понять.
Карта БердичеваІсторія підприємств, установ та закладів культури

Історія підприємств, установ та закладів культури
міста Бердичева та району


Історія промислових підприємств Бердичева


Фактичне зародження промисловості у Бердичеві відбулось у XIX столітті. Якщо у 1798 році – після входження Бердичева до складу Російської імперії – у містечку діяло два підприємства, що виробляли тканини, майстерня з обробки шкіри, цегельня, пивоварня і два млини, то вже 1845 року у Бердичеві діяло 8 підприємств з виробництва цегли, 4 миловарні, воскобійне підприємство, маслозавод, каретна, макаронна і навіть 6 капелюшних майстерень.

У 1872 році вже нараховувалося 25 підприємств мануфактурного типу. Це були переважно невеличкі кустарні підприємства, чисельність працівників на них здебільшого не перевищувала 10-12 чоловік. Історія зберегла прізвища відомих бердичівських підприємців: Дербандеркер, Пивоцький, Рубінштейн, Вайнберґ, Абрамович – виробництво цегли; Ґеллін, Ліберман, Журавський, Цвет – випуск віденських меблів; Шнайдер, Штернберг – миловаріння; Босин, Майденберґ – виготовлення ласощів; Брейфман, Бебель, Ліфшиць – борошномельна галузь; Лейбель і Носх – виробництво крохмалю; Ґребельський – виробництво макаронів; Ґробівкер – тютюнова галузь; Сангушко – виробництво сукна; Заходер – золоті і срібні вироби; Марґуліс і Бубіс – виробництво паперу; Беккель, Ґольденберг, Дорфман, Бухман, Соболь, Барденштейн – друкарська справа; Бурко, Кобилянський, Ценшмер, Руб – шкіробробні заклади.

В останній третині XIX століття у місті стали до ладу великі підприємства, частина з яких діє і сьогодні. У першу чергу, це шкірзаводи Ціллера (1864) та Шленкера (1876), чавунно-ливарний завод Плахецького (1880), фарфоро-фаянсовий завод Зусмана (1890), пивзавод Чепа (1861).

З докладною історією підприємств та установ Бердичева ви і ознайомитесь у цьому розділі.Машинобудівний завод "Прогрес" - ПАТ "БМЗ "Прогрес""Районний вузол зв'язку - Цех телекомунікаційних послуг №1 ЖФ ПАТ "Укртелеком"Бердичівська швейна фабрика - ПАТ "Бердичівська фабрика одягу"Бердичівський солодовий завод - ТОВ "Бердичівська солодова компанія"Шкіроб'єднання ім. Ілліча - ВАТ "Бердичівське шкіроб'єднання ім. Ілліча"Завод по ремонту обчислювальної технікиБердичівська нафтобаза - Бердичівська філія №2 ВАТ "Житомирнафтопродукт"Бердичівська меблева фабрика - ЗАТ "Бердичівмеблі"Бердичівський цукрорафінадний заводМашинобудівний завод "Комсомолець" - ВАТ "БЕВЕРС" - ПАТ "Фірма "Беверс"Бердичівське управління експлуатації газового господарстваБердичівська ремонтна база Боярського управління філії "ВРТП Укргазенергосервіс"Бердичівський млинзавод №19Управління водоканалізаційного господарства - МКП "Бердичівводоканал"
Історія закладів культуриМіський палац культури ім. О.А. Шабельника
Історія засобів масової інформаціїМіськрайонна газета "Земля Бердичівська" ("Известия", "Известия-Вісти", "Вісти", "Голос труда", "Голос праці", "Радянський шлях")


Історія військових частин та силових структур БердичеваІсторія 117-ї гвардійської Бердичівської стрілецької ордена Богдана Хмельницького ІІ ступеня дивізії