Мій Бердичів
Історія - Сьогодення - Люди
23 травня 2017 р. Події в фотографіях
Пошук
Toggle
Loading
Випадкове фото з галереї
Toggle

Наші відвідувачі:
Toggle

Free counters!


Система Orphus


Ви знайшли орфографічну помилку? Ми готові її виправити! Для цього виділіть слово з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це адміністрацію сайту.
Перекласти на іншу мову?

 


Основна мова веб-сайту – українська. Мовний переклад виконується за допомогою технології Google Translator, що в окремих випадках призводить до неточного перекладу слів та понять.
Карта БердичеваНовини

9 червня 2012 року. Відкриття та освячення верхнього храму парафії
Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Санктуарії Матері Божої Бердичівської.


Рівно 15 років тому, а саме 9 червня 1997 року, Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ у костелі Святої Ядвіги, Королеви Польщі (м. Краків, Польща) в присутності архієпископа Мар’яна Яворського, митрополита Львівського, та делегації бердичівських прихожан було освячено вірогідну копію ікони Бердичівської Божої Матері.

І ось сьогодні в Бердичеві сталася найважливіша в житті римо-католицької громади міста подія – після тривалої реконструкції відкрито Верхній Храм Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Бердичівської. З самого ранку без перебільшення тисячі парафіях та гостей міста з багатьох куточків України почали збиратись коло Санктуарію, щоб бути присутніми на цій події. Також Бердичів побачив і численних поважних гостей – з візитом до міста прибули перші особи України, зокрема спікер Верховної Ради України Володимир Литвин разом з міністром культури України Михайлом Кулиняком, представники парламенту та уряду Польщі, представники закордонних посольств багатьох держав, керівники міст-побратимів з Польщі, а також депутат Житомирської обласної ради Олександр Ревега, губернатор Житомирської області Сергій Рижук, мер міста Бердичева Василь Мазур.

Об 11 годині архієпископ ключем, отриманим з рук настоятеля храму о. Бенедикта Крока, урочисто відкрив центральні двері до Храму.

З приводу консекрації (відкриття) Верхнього Храму розпочалась урочиста літургія. Її очолив Митрополит Львівський, архієпископ Мечислав Мокшицький, з ним співслужили Ординарій Києво-Житомирської дієцезії архієпископ Петро Мальчук та єпископ Станіслав Широкорадюк. Співслужили під час літургії єпископи: Ян Пурвінський, Леон Дубравський, Ян Собіло, Леон Малий, декілька єпископів з Польщі та численні священики.

Зі словами проповіді до всіх зібраних звернувся ординарій Київсько-Житомирської дієцезії архієпископ Петро Мальчук. Головною темою проповіді була віра, яка, за словами Архієпископа, має чотири ступені. Владика зазначив, що найвищий ступінь віри виражається в поставі, коли Ісус зі своєю волею є в центрі нашого життя, а не ми з нашими бажаннями. Архієпископ Мечислав Мокшицький, що очолював Євхаристію, сказав, що Мати Божа Бердичівська є близькою йому, адже саме 16 липня – в день спомину Матері Божої святого скапулярія він отримав номінацію на ординарія Львівської архідієцезії. Як вираз вдячності та довіри, Митрополит Львівський подарував санктуарію чашу, яку отримав від Папи Римського – Святішого Отця Бенедикта XVI. Він також зазначив, що санктуарій Бердичівської Богородиці оголошено Всеукраїнським, тобто місцем молитви для кожного чоловіка, жінки, дитини, молоді з усієї України.

Зі словами короткої промови звернулись до присутніх в храмі спікер Верховної Ради України Володимир Литвин, який вручив отцю Бенедикту подарунок – картину. Слова вдячності прозвучали також з вуст міністра культури України та його колеги – віце-міністра культури Республіки Польща Маргарет Омелановскі. Під час урочистості настоятель санктуарію о. Бенедикт Крок OCD був відзначений двома орденами: одним від Президента Польщі, а з рук міського голови Василя Мазура він отримав орден міста Бердичева "За заслуги".

 


Прибуття офіційних делегацій:


Початок церемонії освячення храму, урочиста Літургія:


Закінчення урочистостей, промови гостей: