Мій Бердичів
Історія - Сьогодення - Люди
23 травня 2017 р. Проекти:
Випадкове фото з галереї
Toggle

Наші відвідувачі:
Toggle

Free counters!


Система Orphus


Ви знайшли орфографічну помилку? Ми готові її виправити! Для цього виділіть слово з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це адміністрацію сайту.
Перекласти на іншу мову?

 


Основна мова веб-сайту – українська. Мовний переклад виконується за допомогою технології Google Translator, що в окремих випадках призводить до неточного перекладу слів та понять.
Карта БердичеваНовини

НАШІ ПРОЕКТИ: 


▪ Цей день в історії

В проекті надано інформацію про події, що відбувались у Бердичеві та на Бердичівщині в різні роки та століття. Фактично, ви ознайомитесь з історичним календарем нашого міста.


▪ Пам'ятки і пам'ятні місця

Бердичівщина має велику спадщину - пам’ятні місця, пам’ятки та пам’ятники, які необхідно берегти та примножувати. Але насамперед про них необхідно знати. Тому представлений проект об'єднує в собі описи усіх пам’яток та пам’ятних місць Бердичева та Бердичівщини, показує їх сучасний стан. Для більш повного опису більшість статей доповнено архівними фотоматеріалами. Також тут ви знайдете описи пам'ятників, які припинили своє існування.


▪ Постаті Бердичівщини

В проекті розміщено біографії жителів Бердичева та Бердичівщини, що своєю працею, талантом та здобутками прославили та прославляють рідний край.


▪ Нагороди Бердичівщини

Бердичівщина має досить розвинену систему нагород та відзнак, починаючи від почесних грамот і закінчуючи нагрудним знаком, орденом та почесним знаком. Вони доповнюють державні нагороди України — вищу форму відзначення громадян України за видатні заслуги перед державою. В проекті розміщено оиписи нагород та відзнак, біографії людей, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева" та "Почесний громадянин Бердичівського району". Крім того представлено основні документи, згідно яких присвоюються ці відзнаки.


▪ Некрополь Бердичева

Описано всі кладовища, окремі погребальні комплекси і могили, що розташовані, або свого часу знаходились на території нашого Бердичева.


▪ Релігійна Бердичівщина

Зародження релігії на Бердичівщині сягає найдавніших часів. Її розвиток та становлення, занепад та відродження у сучасний час розглянуті в цьому розділі. Також тут подано описи та фотографії всіх релігійних храмів, споруд, які функціонують сьогодні на Бердичівщині.


▪ Музеї Бердичівщини

Бердичівський край, що знаходиться на перехресті Київщини, Волині й Поділля, залишив помітний слід в історії та культурі України. Місто Бердичів – одне з міст країни з унікальною історико-культурною спадщиною. Саме тому, щоб дати вічність минулому, щоб зберегти передану нам віками історичну спадщину, діють музейні заклади. Їх опис і подано в цьому проекті.


▪ Журналіст Віктор Коржук

Настав час ознайомити читачів з усією літературною спадщиною бердичівлянина, журналіста, фотографа Віктора Коржука. У цьому проекті ви ознайомитесь з усіма його оповіданнями, що публікувались у періодичній пресі та виходили у збірках "Рассказы по-бердичевски" та "Рассказы по-бердичевски. 2".


▪ Історія підприємств міста

Фактичне зародження промисловості у Бердичеві відбулось у XIX столітті. Якщо у 1798 році – після входження Бердичева до складу Російської імперії – у містечку діяло два підприємства, що виробляли тканини, майстерня з обробки шкіри, цегельня, пивоварня і два млини, то вже 1845 року у Бердичеві діяло 8 підприємств з виробництва цегли, 4 миловарні, воскобійне підприємство, маслозавод, каретна, макаронна і навіть 6 капелюшних майстерень. З докладною історією підприємств та установ Бердичева ви і ознайомитесь у цьому проекті.


▪ Історія електрозв'язку

Пропонований читачам проект висвітлює історію зародження та розвиток електрозв’язку Бердичівщини. На підставі архівних документів, різноманітних джерел, спогадів сучасників розповідається про становлення галузі, про людей, що творили історію такої галузі, як зв'язок.


▪ Антологія Бердичева-2006

Ідея, що привела до створення даної збірки, проста: надати можливість ознайомитись з Бердичевом всім бажаючим, створивши електронний архів медіа-матеріалів. Це, свого роду, електронна енциклопедія Бердичева станом на 2006 рік, в яку увійшло шість компакт-дисків на різну тематику. Опис їх дивіться у цьому розділі.


▪ Фотографії з минулого

Бердичів – місто, яке постійно розвивається. З'являються нові будинки, споруди. Зникають або видозмінюються старі. Цей процес невблаганний і викликає у його жителів подвійне відчуття: з одного боку піднесення від того, що Бердичів крокує у майбутнє, а з іншого – ностальгію за містом, яким воно вже ніколи не буде. У цьому проекті ми покажемо світлини пам’ятних місць Бердичева, якими вони були ще 10, 50, або 100 років тому. А сучасний стан дозволить провести історичні паралелі між минулим та сьогоденням рідного міста.Приємного ознайомлення з цікавою історією Бердичева!