Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Музейна кімната пам'яті Джозефа Конрада в ЗОШ №15.

 

Вул. К. Маркса, 5, другий поверх загальноосвітньої школи №15. В навчальній аудиторії розміщено музейну кімнату пам'яті Джозефа Конрада – видатного англійського письменника, що народився у селі Терехове нині Бердичівського району.

Музейна кімната відкрита 19 вересня 2008 року під час відкриття IX Днів польської культури у Бердичеві. Стрічку перед входом до кімнати перерізали генеральний консул Республіки Польща у Вінниці пан Кшиштоф Свідерек та директор школи Ванда Івасюк. Ідея її створення належить директору навчального закладу Ванді Івасюк. Музей відкрився за підтримки батьків учнів школи та керуючого бердичівською філією банку "Райфайзенбанк Аваль" Броніслава Гіневського.

Експонатами виставки є книги Джозефа Конрада і матеріали про життя письменника – статті і фотографії, взяті з малої Батьківщини – з Терехового. Також у музеї представлено фотозвіт про поїздку делегації школярів школи №15 у 2007 році до польського міста Тихе на 150-річчя Джозефа Конрада.

Інтер'єр кімнати-музею оформлений у "морському стилі": блакитні шпалери, гардини кольору моря, риболовна сітка на стіні з імпровізованою рибою, стенди у вигляді бірюзових хмарок, чайки під стелею, годинник з написом "Welcome on Board" у вигляді рятувального круга, на циферблаті якого зображені чотири морські вузли і компас... Чайки та стенди на стінах виконані руками вчителів праці Олександра Петриченка та Наталії Діденко. В подальшому планується також придбати спеціальні скляні тумби для експонатів та великий морський якір.

Школа №15 має досить тривалі зв’язки з Польщею. Зокрема, у 1999 році в школі працює пані Жанетта Гаренжа, вчитель польської мови з Вроцлава. У 2002 році директор школи Ванда Івасюк отримала запрошення від Генерального консульства Республіки Польща в Києві відвідати країну в рамках молодіжного обміну між нашими державами.

У 2002 році школа розпочинає співпрацю з ліцеєм міста Тихи (Республіка Польща). Група ліцеїстів у жовтні 2002 року відвідала ЗОШ №15 і музей Джозефа Конрада в Тереховому. У грудні 2002 року діти зі школи, які вивчають польську мову, відвідали місто Тихи. Делегацію зустрічали директор Тадеуш Сосінський та професор Данута Венсел. У травні 2003 року школа долучилася до проведення Днів польської культури у Бердичеві.

З відповідним візитом у грудні 2003 року група учнів школи на чолі з директором Вандою Івасюк вирушає на навчання до ліцею в міста Тихи і потрапляє на Дні шведської культури в Польщі. У 2007 році, за сприяння Інституту Адама Міцкевича в Польщі, бердичівська делегація відвідує Варшаву. Зустрічає і супроводжує наших делегатів Віва Марія Сідлецька-Штугар, референт професора Найдера, який займається вивченням творчості Джозефа Конрада. Другий день подорожі розпочався з урочистої зустрічі, присвяченої 150-й річниці від дня народження письменника.

 

Джерела і література:

Т. Мазурчук. У школі №15 відкриють музей Джозефа Конрада. // "Бердичівські новини", №38 (162) від 18 вересня 2008 р.

 

 

 

Стрічку перед входом до музейної кімнати перерізають

генеральний консул Республіки Польща у Вінниці пан Кшиштоф Свідерек

та директор школи Ванда Івасюк, 19 вересня 2008 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?