Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Меморіальна дошка, присвячена пам'яті В.Г. Дульчика.

 

Вул. Низгірецька, 38. На стіні багатоповерхового житлового будинку встановлено меморіальну дошку, присвячену пам'яті воїна-земляка В.Г. Дульчика. Тут, в одній з квартир будинку, проживав учасник Антитерористичної операції (АТО) на сході країни Віталій Георгійович Дульчик (1986-2014).

Віталій Дульчик народився 30 квітня 1986 року у Німеччині. До дитячого садка пішов уже в Житомирі, а 2000 року переїхав до Бердичева. Мешкав у будинку по вулиці Низгірецькій, навчався у міському загальноосвітньому колегіумі №14. У 2007 році Віталій Дульчик закінчив Одеський інститут сухопутних військ, аеромобільний факультет. П'ять років віддав Віталій 80-й аеромобільній бригаді, яка дислокується у місті Львів. Далі було звільнення у запас та повернення до Бердичева. З початком АТО був мобілізований, у званні старшого лейтенанта проходив службу командиром аеромобільно-десантного взводу 95-ї окремої аеромобільної бригади, що до цього дислокувалась у Житомирі.

13 травня 2014 року на околиці села Октябрське (Слов'янський район Донецької області), під час руху колона десантників 95-ї окремої аеромобільної бригади потрапила в засідку терористів. Внаслідок годинного бою загинуло 5 військовослужбовців Збройних Сил України; 8 отримали поранення різного ступеня важкості; один важкопоранений (помер у гелікоптері під час транспортування до медзакладу). Серед загиблих був і Віталій Дульчик.

Поховали Віталія Георгійовича Дульчика 17 травня у Житомирі, на території Смолянського військового кладовища.

Указом Президента України від 15 липня 2014 року, Віталія Дульчика посмертно було нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня і присвоєно чергове військове звання – капітан. Відзнаку передали матері героя.

22 серпня 2014 року під час загальноміського заходу з відкриття меморіальних дощок воїнам-бердичівлянам, які загинули в зоні АТО, на будинку, в якому проживав В.Г. Дульчик, встановлено меморіальну дошку з портретом Героя та присвятним написом. Присвятний напис: "У цьому будинку жив захисник України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави. Капітан Дульчик Віталій Георгійович, 30.04.1986 – 13.05.2014".

На відкритті меморіальної дошки були присутні рідні В.Г. Дульчика, представники міської влади, ветеранської організації міста, громадськість та сусіди Героя по будинку.

 

Джерела і література:

Прощалися із загиблим земляком-десантником… // "Земля Бердичівська", №21 (15975) від 23.05.2014 р.

Студзінська Я. Встановлено меморіальні дошки землякам-героям. // "Земля Бердичівська", №35 (15989) від 29.08.2014 р.

 

 

 

Меморіальна дошка, присвячена пам'яті В.Г. Дульчика, 2014 р.

 

 

 

Під час відкриття меморіальної дошки, 22 серпня 2014 року.

 

 

 

Під час відкриття меморіальної дошки, 22 серпня 2014 року.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?