Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Меморіальна дошка, присвячена пам'яті О.П. Реготуна.

 

Вул. Рози Люксембург, 7. На стіні міської загальноосвітньої школи I-III ст. №8 встановлено меморіальну дошку, присвячену пам'яті воїна-земляка О.П. Реготуна. У цій школі проходив навчання учасник антитерористичної операції (АТО) на сході країни Олег Петрович Реготун (1976-2014).

Олег Реготун народився 10 вересня 1976 року у місті Бердичеві. Родина Реготунів проживає у невеличкому селі Підгороднє, яке знаходиться за декілька кілометрів від міста. Тому коли малий Олег підріс, навчатися пішов до міської загальноосвітньої школи №8.

Олег Реготун – кадровий військовий, у званні старшого прапорщика проходив військову службу в Ужгородському 15-му окремому гірсько-піхотному батальйоні 128-ї окремої Закарпатської механізованої бригади, проживав у місті Ужгород.

З початком АТО разом зі своїм військовим підрозділом проходив військову службу на Сході країни. Загинув 6 серпня 2014 року під час боїв за Луганський аеропорт. Прощання із загиблим військовослужбовцем відбулося 9 серпня у Бердичівському гарнізонному Будинку офіцерів. У Олега залишилися дружина та двоє дітей, а також батьки та дві сестри.

22 серпня 2014 року під час загальноміського заходу з відкриття меморіальних дощок воїнам-бердичівлянам, які загинули в зоні АТО, на будинку загальноосвітньої школи, в якій навчався О.П. Реготун, встановлено меморіальну дошку з портретом Героя та присвятним написом. Присвятний напис: "У цій школі навчався захисник України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави, ст. прапорщик Реготун Олег Петрович, 10.09.1976 – 06.08.2014". На відкритті меморіальної дошки були присутні рідні О.П. Реготуна, представники міської влади, ветеранської організації міста, громадськість міста, учні загальноосвітньої школи.

Рішенням депутатів міської ради міста Ужгород від 19 вересня 2014 року Олегу Петровичу Реготуну за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції на сході країни присвоєно звання "Почесний громадянин м. Ужгорода" (посмертно).

 

Джерела і література:

Студзінська Я. Встановлено меморіальні дошки землякам-героям. // "Земля Бердичівська", №35 (15989) від 29.08.2014 р.

 

 

 

Меморіальна дошка, присвячена пам'яті О.П. Реготуна, 2014 р.

 

 

 

Під час відкриття меморіальної дошки, 22 серпня 2014 року.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?