Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Пам'ятний знак радянським воїнам, що загинули в роки

Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.

 

Єдиний пам’ятний знак у Бердичеві, місце знаходження якого поки що нам не вдалося встановити.

Існує лише декілька фотографій, на яких зображено цей пам’ятний знак. Судячи з них, можливо пам’ятний знак був встановлений поряд з братською могилою (але це лише наше припущення). В центрі знаходиться стела з присвятним написом, зліва та справа від неї – скульптури Сумуючих воїнів, один з яких в руці тримає автомат, інший – прапор. Присвятний напис на стелі: "Вечная слава героям, павшим в боях за свободу и независимость нашей Родины! 1941-1945 гг.".

За однією з версій цей пам’ятний знак знаходився через дорогу навпроти машинобудівного технікуму (нині політехнічний коледж) по вулиці Молодогвардійській (але на той час будівлі технікуму ще не існувало). На вказаному місці у 1974 році встановили танк Т-34 (згодом перенесли на площу Привокзальну), нині тут знаходиться пам’ятний знак на місці, де знаходилось єврейське гетто та пам'ятна стела Праведникам Світу. Але ця версія породжує питання, на які досі немає відповідей. Зокрема, видима на фотографіях площа, яку займає пам’ятний знак, є значно більшою, ніж існуючий на сьогодні простір.

За іншою версією пам’ятний знак знаходився на території парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченко, в його центральній частині.

Якщо ви, ваші батьки, дідусі та бабусі (покажіть їм ці фотографії!), знаєте, де знаходився цей пам’ятний знак, у якому році він був демонтований, чи була тут братська могила, повідомте нас за електронною адресою, яка вказана тут (замість символів [at] підставляємо знак @).

 

 

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?