Головна  |  До розділу

Хилюк Олексій Олексійович

 

Хилюк Олексій Олексійович народився 4 травня 1951 року у Бердичеві в сім'ї службовців. Середню освіту отримав у середній школі №15, яку закінчив у 1968 році з золотою медаллю.

По закінченні школи Олексій Олексійович вступає до Київського технологічного інституту харчової промисловості, який закінчує у 1973 році та отримує спеціальність інженера-механіка за напрямом "Машини і апарати харчових виробництв".

Трудову діяльність Олексій Олексійович розпочинає у 1973 році інженером-механіком сирзаводу міста Правдинськ Калінінградської області. Через рік – у 1974 – призваний до лав Збройних Сил СРСР. До травня 1975 року проходить військову службу у місті Калінінград.

По закінченні військової служби Олексій Олексійович повертається до Бердичева та з 1975 року працює головним інженером Бердичівського м'ясокомбінату. Через деякий час молодого спеціаліста, а йому тоді саме виповнилось 28 років, помічають та в листопаді 1979 року призначають директором м’ясокомбінату (для цього призначення довелось увійти до лав Комуністичної Партії СРСР). Вже з перших днів він зіткнувся з певними труднощами: якраз тоді був уведений в дію Житомирський м'ясокомбінат, і долю Бердичівського було визначено – він підлягав закриттю. Довелось переконувати, ділом доводити, що підприємство повинно й буде працювати. Для цього колектив за досить короткий час здійснив технічну революцію: знесли всі повоєнні добудови, на їх місці побудувати новий двоповерховий м'ясо-жировий цех, замінили інженерні мережі, спроектували новий ковбасний цех.

Енергійного, ініціативного керівника помітили і в вересні 1986 року на сесії міської ради Олексія Хилюка обирають першим заступником голови міськвиконкому, а в червні 1987 року – головою міськвиконкому.

З цього часу для Олексія Хилюка настає період тривалої праці в органах влади. По січень 1991 року він працює головою Бердичівського міськвиконкому. З січня 1991 року по липень 1992 року – перший заступник голови Бердичівського міськвиконкому (керівником міста на цей період був обраний Володимир Волощук). З липня 1992 року по березень 1994 року Олексій Олексійович знову обирається головою Бердичівського міськвиконкому. А з березня 1994 року по березень 1998 року він – голова Бердичівської міськради народних депутатів і міськвиконкому. До квітня 2002 року – Бердичівський міський голова.

У березні 1990 року Олексій Хилюк обирається Народним депутатом України 12 скликання, перейменованого у 1 скликання (2-й тур, Бердичівський виборчий округ №156, Житомирської обл.), та виконує ці обов’язки до квітня 1994 року. Кандидатом у народні депутати його висувають трудові колективи Бердичівської взуттєвої фабрики, м'ясокомбінату, КЕЧ, міської ради ветеранів війни та праці, особовий склад військових частин 46156, 43645, 44993, 56717, 33136, 32500, 42642. У Верховній Раді Олексій Олексійович стає членом Комісії з питань державного суверенітету, міжреспубліканських і міжнаціональних відносин, входить до депутатських груп "Рада" та "Чорнобиль". Депутати саме цього скликання прийняли Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.

Олексій Хилюк під час роботи в органах самоврядування значну увагу приділяє збереженню історичних спадщин і розвитку духовних цінностей. За його ініціативою з'явилися пам'ятні дошки письменнику Василю Гроссману, Оноре де Бальзаку на стіні костьолу Святої Варвари. Іменами місцевих письменників Зої Милашевської та Михайла Степанюка названі два провулки. Встановлені пам'ятні знаки жертвам фашистів на єврейському кладовищі та в районі гетто, біля політехнічного коледжу, реставровані і покриті міддю пам'ятники Тарасу Шевченку та Григорію Котовському, перенесено на своє історичне місце пам'ятник 20-річчю Перемоги. Багато зусиль було докладено до облаштування нових приміщень історично-краєзнавчого музею міста.

16 років працював Олексій Хилюк у міськвиконкомі. За цей перехідний для держави та скрутний економічний час він показав себе вмілим організатором, керівником, який за будь-яких політичних та економічних умов умів знайти оптимальне для міста та людей рішення нагальних проблем.

Вже у зрілому віці Олексій Хилюк продовжує вдосконалювати свою освіту: закінчує Київський інститут політології та соціального управління (1989-1991) та отримує освіту політолога, викладача соціально-політичних дисциплін у вищих і середніх навчальних закладах за напрямом "Теорія соціально-політичних відносин". На початку нового тисячоліття він закінчує юридичний факультет Міжрегіональної академії управління персоналом. Олексій Хилюк є академіком Української академії економічної кібернетики.

9 квітня 2002 року рішенням виконкому міської Ради за багаторічну плідну працю в органах державної влади і місцевого самоврядування, особистий внесок у вдосконалення стилю і методів їх роботи, активну громадсько-політичну діяльність Олексію Олексійовичу Хилюку присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

У 2002 року Олексій Хилюк полишає роботу у міськвиконкомі та стає начальником Бердичівського міжміського бюро технічної інвентаризації.

У музейній кімнаті виконкому Бердичівської міської ради створено стенд, присвячений колишньому міському голові.

Нині Олексій Олексійович Хилюк проживає і працює у Бердичеві.

 

Джерела і література:

Кравченко В. Перша сесія міської ради. // "Земля Бердичівська", №31 від 11.04.2002 р.

Верховна Рада України, офіційний веб-сайт: http://www.rada.gov.ua/zakon/new/DEPUTAT1/156.htm

Медведєва В. І не зміліє душа… // Імідж міста в живих іменах. Нариси та портрети. Книга друга. Пасічник М. – К., Вид-во "Дія", 2005. – с. 125-131.

Матеріали музейної кімнати міськвиконкому.

 

 

 

Хилюк Олексій Олексійович.

 

 

 

На сільськогосподарському ярмарку у парку відпочинку

шкіроб'єднання ім. Ілліча, 1995 р.

 

 

 

На сільськогосподарському ярмарку у парку відпочинку

шкіроб'єднання ім. Ілліча, 1996 р.

 

 

 

 

Покладання квітів до пам’ятника В.І. Леніну.

 

 

 

Під час засідання у Верховній Раді, 1991 рік.

 

 

 

Олексій Хилюк разом з депутатами міської ради встановлює

на даху міськвиконкому перший Державний прапор України, 17 жовтня 1991 р.

 

 

 

З подарунками до багатодітної родини.

 

 

 

Мітинг до 50-річчя Перемоги, 9 травня 1995 р.

 

 

 

На урочистому мітингу з нагоди Дня Перемоги, 9 травня 1998 р.

 

 

 

Іван Лаврентьєв та міський голова Олексій Хилюк

покладають квіти до Вічного вогню.

 

 

 

Відкриття меморіальної дошки до 200-річчя з дня народження Оноре де Бальзака,

18 травня 1999 р.

 

 

 

Відкриття меморіальної дошки до 200-річчя з дня народження Оноре де Бальзака,

18 травня 1999 р

 

 

 

Олексій Хилюк разом з головою облдержадміністрації

В.А. Лушкіним, 2000 р.

 

 

 

Олексій Хилюк у колі почесних громадян міста Бердичева, 2002 р.

 

 

 

Стенд у музейній кімнаті міськвиконкому.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?