Головна  |  До розділу

Говенко Ярослав Володимирович

 

Говенко Ярослав Володимирович народився 8 жовтня 1948 року в місті Станіславі (нині Івано-Франківськ) у робітничій родині. У 1963 році закінчив вісім класів Івано-Франківської середньої школи №12, дев’ятий – у міській школі №2. Повну середню освіту отримав у вечірній школі №3, яку закінчив у 1966 році.

Навчаючись у вечірній школі, Ярослав Володимирович впродовж трьох років працює лаборантом у Івано-Франківському медичному інституті. Це і стало визначальним у виборі професії – у 1967 році він вступає до Івано-Франківського медичного інституту на лікувальний факультет. З третього курсу з метою вдосконалення професійних навичок працює медбратом у міській Північній лікарні №1 (відділення нейрохірургії).

У 1973 році Ярослав Говенко закінчує інститут та за розподіленням направлений на роботу до Бердичівської міської лікарні. Наприкінці 1970-х років він організовує у Бердичеві нейротравматологічну службу, яка на той час не існувала в лікарні. Це було обумовлено тим, що Бердичів знаходиться на перехресті значних автомобільних маршрутів, і під час автомобільних аварій виникає необхідність в допомозі саме фахівця-нейрохірурга. На цій посаді Ярослав Говенко зарекомендував себе як вдумливий, сумлінний працівник-новатор.

З 1981 по 1984 рік Ярослав Говенко за направленням військкомату виїжджає до Чехословаччини (нині Чехія), де займається лікувальною справою в складі Центральної групи військ, а паралельно займається і науковими розробками. Саме тут він опубліковує ряд наукових статей з питань донорства та переливання крові. Після закінчення контракту повертається до Бердичева, де з 1990 по 1995 рр. очолює хірургічне відділення, з 1995 по 1997 рр. – операційне відділення, з 1997 до 2009 рр. працює заступником головного лікаря з лікувальної роботи. За роки праці на ниві лікувальної справи Ярослав Говенко став лікарем вищої категорії з хірургії, першої категорії по організації охорони здоров’я.

У 2009 році Ярослав Говенко у зв'язку з досягненням пенсійного віку полишає посаду заступника головного лікаря, проте продовжує працювати у лікарні: очолює операційне відділення. Також обіймає посаду заступника голови комітету з питань соціального захисту та охорони здоров’я. Його трудовий стаж становить 44 роки, з яких 36 років – у Центральній міській лікарні міста Бердичева. На його рахунку більш як п’ять тисяч проведених операцій, стільки ж врятованих життів. Він виховав не одне покоління молодих хірургів, серед яких нейротравматолог Заєць В.М., нейрохірург обласної лікарні Павлюк Ю.М.

Ярослав Володимирович Говенко за сумлінну працю в галузі медицини нагороджений медаллю Жукова (2007).

Ярослав Говенко тричі обирався депутатом Бердичівської міської ради. У 2010 році від 48 одномандатного округу був обраний депутатом обласної ради (5 скликання, фракція ВО "Батьківщина"), де працює у складі постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів.

Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради від 25 червня 2009 р. №348, затвердженого постановою Бердичівської міської ради від 01.07.2009 р. №711, за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток системи охорони здоров'я міста, наставницьку діяльність, відданість справі та активну участь у громадському житті міста Говенко Ярославу Володимировичу присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева". Нагородження відбулось 28 червня 2009 року під час урочистих заходів з нагоди Дня міста Бердичева, Дня Конституції та Дня молоді.

Нині Ярослав Володимирович Говенко проживає у Бердичеві, продовжує працювати в ЦМЛ.

 

Джерела і література:

Матеріали музейної кімнати Бердичівського міськвиконкому.

Рішення Бердичівського міськвиконкому від 348 від 25.06.2009 р.

 

 

 

Ярослав Говенко (посередині) з колегами по роботі, 2 жовтня 1998 р.

 

 

 

Ярослав Володимирович Говенко на Дні міста Бердичева, 28 червня 2009 р.

 

 

 

Ярославу Володимировичу Говенко вручають відзнаку

"Почесний громадянин міста Бердичева", 28 червня 2009 р.

 

 

 

Ярославу Володимировичу Говенко вручають відзнаку

"Почесний громадянин міста Бердичева", 28 червня 2009 р.

 

 

 

Ярослав Володимирович Говенко.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?