Головна  |  До розділу

Жабко Володимир Йосипович

 

Жабко Володимир Йосипович народився 31 серпня 1936 року в селі Варварівка Ємільчинського району Житомирської області в селянській родині. Мати Ганна Іванівна та батько Йосип Іванович разом з сином Володимиром мали у родині сімеро дітей.

З 1943 по 1954 роки Володимир Йосипович навчається спочатку у Варварівській восьмирічній школі, а по її закінченні – за порадою вчителів – продовжує навчання у Рихальській середній школі сусіднього села. По закінченні школи з 1954 по 1955 рік працює різноробочим у місцевому хмелерадгоспі "Комсомолець".

У 1955 році Володимира Йосиповича призивають до лав Збройних Сил СРСР. Служить на торпедному катері в Севастополі, потім стає курсантом військової учбової частини. Загалом чотири роки триває його служба на Чорноморському флоті.

По звільненні у запас Володимир Йосипович повертається у рідне село, де працює спочатку трактористом, комбайнером, потім стає водієм.

З 1965 по 1967 рік Володимир Йосипович Жабко навчається у Верхівнянському сільськогосподарському технікумі по спеціальності "агрономія". По закінченні технікуму він отримує направлення до села Андріяшівка Бердичівського району, де з 1967 по 1969 рік працює завідуючим відділенням Райгородоцького хмелерадгоспу.

У 1969 році Володимира Йосиповича Жабко обирають головою колгоспу імені Котовського (до його складу входять села Хажин, Терехове, Бистрик, Кикишівка та Житинці). Господарство, яке прийняв Володимир Йосипович, було слабким, запущеним. Налічувалось 250 голів великої рогатої худоби з низькими надоями. Машинно-тракторний парк був малопотужний, із застарілою технікою. Не кращі були показники і в рослинництві. Господарські приміщення були глинобитні, покриті соломою.

Та вже у 1974 році колгосп імені Г.І. Котовського з відсталого перетворюється в господарство високої культури землеробства. Цього року господарство отримало перший перехідний Червоний Прапор ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ за досягнення найкращих результатів у Всесоюзному соціалістичному змаганні за збільшення виробництва і заготовки продуктів землеробства і тваринництва. Повністю оновлюється машино-тракторний парк, поголів’я великої рогатої худоби збільшилося до 4 тис. голів. Побудовано потужну виробничу сферу: зернозавод (вартістю 2 млн. карбованців), маслозавод, водогінні мережі, 4 нових тваринницьких комплекси та реконструйовано старі.

Не зупиняється у своєму розвитку і сам Володимир Йосипович: у 1969 році він продовжує свою освіту – вступає на заочне відділення Житомирського сільськогосподарського інституту на факультеті "Агрономія" і закінчує його у 1974 році.

Створення міцного і стабільного колгоспного господарства дало можливість одержувати значні прибутки, а звідси і використовувати їх для розвитку інфраструктури сіл, що входили до складу господарства: в селі Хажин побудовано і здано в експлуатацію середню школу на 3 поверхи, трьохповерховий адміністративний будинок, проведено газифікацію села; в селі Терехове побудовано дитячий садок та медпункт. Також в селах збудовано дві лазні для побутових потреб, 22 житлових будинки для працівників господарства, викопано і зариблено 2 ставки загальною площею водного дзеркала 30 га, заасфальтовано 40 км доріг. Відомий також далеко за межами України музей англійського письменника Джозефа Конрада у Тереховому, будинок якого побудований силами господарства.

У 1987-1991 роках колгосп ім. Г.І. Котовського розділився на три самостійних господарства: Терехівське, Бистрицьке та Хажинське. І Володимир Йосипович стає головою Хажинського КСП "Авангард". І знов його господарство показує в наступні роки чудові результати у господарюванні.

Загалом Володимир Йосипович працює незмінним головою колективних господарств до 2000 року – всього 31 рік.

З 2000 по 2003 рік Володимир Йосипович Жабко працює в селі Поличинці Козятинського району директором місцевого господарства. З 2003 по 2006 рік Володимир Йосипович – директор TOB "Агроторговий дім" та директор ТОВ "Укрхміль" с. Дубова Бердичівського району.

З 2006 року по березень 2008 року Володимир Йосипович працює в районній раді у відділі з питань комунальної служби. У березні 2008 року Володимир Жабко обраний головою ветеранської організації Бердичівського району.

Жабко Володимир Йосипович загалом має 56 років трудового стажу. З них 31 рік пропрацював головою колгоспу в селі Хажин Бердичівського району. Нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора. Рішенням Бердичівської районної ради від 23.06.2009 року №191 Володимиру Йосиповичу Жабко присвоєно звання "Почесний громадянин Бердичівського району".

 

Джерела і література:

За матеріалами Бердичівської районної ради.

Пасічник М. Щедре жито життя урожайного. Нарис. – Бердичів, 1999.

Собчик П. Тридцять років головою. // "Земля Бердичівська", №14 (14829) від 17.02.1999 р.

Бедь М. Учений і воїн. – Бердичіврегіонвидав, 2004.

 

 

 

 

Володимир Йосипович Жабко.

 

 

 

Микола Кошмак і Володимир Жабко.

 

 

 

До села Терехове приїхала делегація з посольства Польської Народної

Республіки з метою ознайомлення з ходом створення музею історії села.

На фото: консул генерального консульства ПНР у м. Києві Володимир Восковський,

письменник Ю.М. Щербака, голова обласної спілки письменників УРСР О.Є. Опанасюк ,

кореспондент газети "Літературна Україна" В.П. Кирилюк, голова колгоспу В.Й. Жабко,

другий секретар райкому КП М.І. Гордієнко, жовтень 1986 р.

 

 

 

Академік, Герой Радянського Союзу Володимир Мостовий та Володимир Жабко.

 

 

 

Свято першого снопа у колгоспі ім. Г.І. Котовського, с. Терехове, липень 1983 р.

 

 

 

Свято першого снопа у колгоспі ім. Г.І. Котовського, с. Терехове, липень 1983 р.

 

 

 

Свято першого снопа у колгоспі ім. Г.І. Котовського, с. Терехове, липень 1983 р.

 

 

 

На відкритті меморіальної дошки на честь Дж. Конрада під час проведення конференції "Бердичівська земля у плині часу". Перед мікрофоном ініціатори та учасники створення музею Конрада у селі Терехове Микола Іванович Гордієнко та Володимир Йосипович Жабко, 27 вересня 2007 р.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?