Головна  |  До розділу

 

с. Гардишівка

Свято-Іоанно-Богословський храм.

 

Церква Іоанна Богослова знаходиться в центральній частині села поряд з будинком сільської ради та загальноосвітньою школою.

Престольне свято – 26 вересня / 9 жовтня.

Перша церква у Гардишівці з'явилась ще у XVIII столітті. Після Жовтневої революції 1917 року її було закрито, приміщення використовувалося під господарчі потреби, склад. Після Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. у зв’язку зі значними пошкодженнями церкву було розібрано.

У 1998 році у Гардишівці створена релігійна община (парафія), яка отримала у своє користування приміщення, в якому до цього розміщувалася колгоспна контора. Частина будинку також знаходилось в оренді під розміщену тут автоматичну телефонну станцію, що обслуговує абонентів села. Цього ж року зусиллями ктитора (церковний староста, керуючий господарським життям храму) Григорія Ігнатюка в будівлі розташовується Свято-Іоанно-Богословський храм.

 

Джерела і література:

Романовська Л.С. Гардишівка. // Бердичівщина: поступ у третє тисячоліття: Науковий збірник "Велика Волинь" Праці Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині. — Т. 22. / Відп. ред. М.Ю. Костриця. — Житомир: М.А.К., 2001, с.223-224.

 

 

 

Свято-Іоанно-Богословський храм, квітень 2011 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?