Мій Бердичів
Історія - Сьогодення - Люди
23 травня 2017 р. Події в фотографіях
Пошук
Toggle
Loading
Випадкове фото з галереї
Toggle

Наші відвідувачі:
Toggle

Free counters!


Система Orphus


Ви знайшли орфографічну помилку? Ми готові її виправити! Для цього виділіть слово з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це адміністрацію сайту.
Перекласти на іншу мову?

 


Основна мова веб-сайту – українська. Мовний переклад виконується за допомогою технології Google Translator, що в окремих випадках призводить до неточного перекладу слів та понять.
Карта БердичеваНовини

21-22 липня 2012 року. Святкування 256-ї річниці коронації ікони
Матері Божої Бердичівської.


У Бердичеві 21 та 22 липня пройшли урочистості з нагоди 256-ї річниці коронації ікони Матері Божої Бердичівської. Паломники з усіх куточків України та сусідніх держав у суботу пішою ходою та на транспорті прибували до Бердичева, приносячи таким чином свою жертву в ім'я шанованої католиками ікони. Цього року таких груп було 10. Це:

- 21-те Подільське паломництво (Хмельницький-Бердичів) – група вирушила у дорогу 16 липня, складалась з більш як 300 чоловік. Наймолодшому учаснику виповнилося лише 3 місяці. Паломництво проводиться під гаслом: "Я з вами по всі дні".

- 21-те Житомирське паломництво з Кафедрального собору св. Софії.

- 20-те францисканське паломництво Шепетівка-Полонне-Бердичів. Одна з найчисленніших груп, єпископ Станіслав Широкорадюк. Прочани вирушили в дорогу 18 липня. Цього року францисканське паломництво сягнуло рекордну кількість паломників понад 600 осіб, з них 1 єпископ, 1 провінціал, 17 священиків, 19 сестер монахинь, 7 клириків, 3 постуланта. Наймолодший учасник – 8 місяців, а  найстарший – 70 років. Паломники прибули з різних куточків України і з-за кордону,  а саме: з Шепетівки, Полонного, Баранівки, Житомира, Шаргорода, Городківки, Чечельника, Києва, Рави-Руської, Судової Вишні, Гусятина, Феодосії, Шостки, Закарпаття, Новоселиці, Понінки, Буртина, Перштравенська, Черніївки, Мирополя, Чуднова,  Коростеня, Нетішина, Харкова, Хмельницького, Городка, Мархлівки, Мурафи, Козлівки, Розкоші, Дніпропетровська, Олевська, Тульчина, Бару, Луцька, Хмільника, Новоград-Волинського, Мостиська, Конотопа, Яблуниці, Молдови, Будслава (Білорусія), Америки.

- Група з Семінарійного костьолу Житомир–Бердичів.

- Група Довбиш–Бердичів.

- Група Біла Церква–Бердичів.

- Група з Коростишева (велосипедне паломництво).

- Група Андрушівка–Бердичів.

- Група Київ–Фастів–Бердичів.

- 4-е велопаломництво з Харкова – паломники виїхали ще 15 липня після Божої Служби. Найстаріший паломник (58 років) взяв історичний Хрест харківської прощі, який супроводжує паломників від початку.

Також були окремі групи прочан з Росії, Білорусі, Польщі, з міст України – Києва, Білої Церкви, Андрушівки та багатьох інших.

Як вже вказувалося вище, наймолодшому учаснику виповнилося лише 3 місяці, найстаршому – 80 років.

У суботу по прибутті всіх паломників відбулась Служба Божа, яку очолив архієпископ Багдада Жан Бенджамін Слейман (Jean Benjamin Sleiman) OSD.

У неділю на площі перед кляштором Босих Кармелітів відбулась Урочиста Літургія, де бердичівляни та численні гості могли доторкнутись до релігійної святині. Святкову Літургію з нагоди 256-ї річниці коронації проводили Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Томас Галліксон, митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, Архієпископ Багдаду Жан Слейман та інші єпископи на чолі з Архієпископом ординарієм Києво-Житомирської дієцезії Петром Мальчуком.

На святі були присутні також генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек, народні депутати України Павло Жебрівський та Петро Мельник, бердичівський міський голова Василь Мазур та голова Бердичівської районної державної адміністрації Володимир Збаражський.


 

Інформація по темі:

 

Санктуарій Матері Божої Бердичівської.

 

Як це відбувалось у минулому році: 16-17 липня 2011 року, святкування ювілейної 255-ї річниці коронації ікони Матері Божої Бердичівської.

 


 

21 липня, субота: піша хода паломників, зустріч паломників у селі Радянське, прибуття паломників до кляштору Босих кармелітів, вечірня служба.

 

 


 

22 липня, неділя: урочиста Літургія.